Jojo-bussit torstai – maanantai 11.-15.7.2019
Linnunlahdentie on suljettu liikenteeltä Ilosaarirockin aikana, joten Jojo-liikenteen bussilinjat 5 ja 103 eivät kulje Linnunlahdelle ja Urheilupuistoon asti. Näiden linjojen päätepysäkki on tilapäisesti Papinkadulla Ev.lut. kirkon kohdalla.
Non-stop bussit Marjalaan, Hukanhaudalle ja Utraan
Ilosaarirockista non-stop bussikyydit kulkevat perjantaina ja lauantaina klo 22-03 ja sunnuntaina klo 22-02 Marjalaan (linjan 2 reittiä), Hukanhaudalle (linjan 1 reittiä) ja Utraan (linjan 2M reittiä). Non-stop kyydit lähtevät Länsikadulta Louhelan kentän kohdalta. Jos matkustajia ei ole reitin loppuun asti, bussit palaavat takaisin Länsikadulle.
Lisävuorot Hammaslahteen, Kontiolahdelle ja Liperiin lauantai- ja sunnuntai-iltoina
Perjantai-iltana aikataulun mukaiset yövuorot Hammaslahteen, Kontiolahdelle ja Liperiin ajetaan Länsikadun kautta, Keskusurheilukentän kohdalta. Lauantai- ja sunnuntai-iltoihin on lisätty yövuorot päälavan ohjelman päättymisen jälkeen. Aikataulut ovat seuraavat:
Linja 102 Liperiin | Pe 12.7. | La 13.7. | Su 14.7. |
Joensuu/Koskikatu | 1.30 | 1.45 | 24.00 |
Ilosaarirock-pysäkki | 1.35 | 2.00 | 0.15 |
Marjalantie | X | X | X |
Jyrinkylä | X | X | X |
Ylämylly | X | X | X |
Honkalampi | X | X | X |
Liperi noin | 2.20 | 2.45 | 1.00 |
Liperi terveyskeskus | X | X | X |
x = ajetaan paikan kautta
Linja 104 Hammaslahteen | Pe 12.7. | La 13.7. | Su 14.7. |
Ilosaarirock-pysäkki | 1.15 | 1.45 | 24.00 |
Joensuu/Koskikatu | 1.20 | 1.50 | 0.05 |
Tikkamäentie | X | X | X |
Karhunkaari | X | X | X |
Reijola | X | X | X |
Louhelantie | X | X | X |
Niittylahti opisto | X | X | X |
Suhmura | X | X | X |
Hammaslahti, noin | 2.15 | 2.45 | 1.00 |
x = ajetaan paikan kautta
Linja 202 Kontiolahdelle | Pe 12.7. | La 13.7. | Su 14.7. |
Joensuu/Koskikatu | 1.20 | 1.45 | 24.00 |
Ilosaarirock-pysäkki | 1.25 | 2.00 | 0.15 |
Mutala | X | X | X |
Lehmola | X | X | X |
Kylmäoja | X | X | X |
Kontiolahti, noin | 2.10 | 2.45 | 1.00 |
Kontioniemi | X | X | X |
Paihola | X | X | X |
x = ajetaan paikan kautta
Bussilipun hinta ma-pe klo 10-14 ja klo 18 jälkeen sekä koko lauantain ja sunnuntain on 2 € (yksi vyöhyke) tai 3 € (kaksi vyöhykettä)
Bussilipun voi maksaa käteisellä tai mobiilisovelluksella (Linjalla, PayiQ Tickets ja Pivo). Busseissa käy myös Waltti-kortti.